Hummuli mõisakoolis kõlas barokkmuusika

Hummuli mõisakoolis kõlas barokkmuusika

30.07.2017

Valgamaalane

Sirje Lemmik

Muusikahuvilised said pühapäeva  kaunil suveõhtul Hummuli mõisakooli saalis  kuulata barokkansambli Corelli Consort ning noore metsosoprani Tuuri Dede esinemist.  Ettevõtmine toetas Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamist.
Kontserdisarja peaesineja, barokkansambel Corelli Consort tähistab sel aastal oma 25. tegutsemisaastat ja mängis kontserdil barokiaja muusikat ajastu pillidel, nagu see võis kõlada ammustel aegadel mõisate ballisaalides.
Barokkviiulil musitseeris Mail Sildos, barokktšellol Villu Vihermäe ja klavessiinil Imbi Tarum. Kauneimaid barokiajastu aariaid laulis metsosopran Tuuri Dede, kes lõpetas 2016. aastal Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri ooperilaulu erialal. 2106. aastal tegi Dede oma debüüdi Berliini Filharmoonias ning annab jätkuvalt soolokontserte Eestis ja Soomes.
Barokkansambel Corelli Consort tegutseb 1992. aastast ja ühendab muusikuid, kel on huvi barokiajastu elufilosoofia, esitustraditsioonide ja ajalooliste instrumentide vastu.
Hummuli mõisa ajalugu ja arhitektuuri tutvustas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Kohaletulnud said teada, et "terra Humulariat" ehk Hummuli maad mainiti ürikutes esmakordselt 1226. aastal. Mõisana tõusis Hummuli esile 1470. aastal. Ajalukku jäädvustus Hummuli aga hoopiski 1702. aasta Põhjasõja Hummuli lahinguga, kus põrkasid kokku Vene ja Rootsi väed ning kus võitles 23 000 meest ning  hukkus 5000 sõjameest. Lahingu mälestuseks paigaldas Hummuli kool 2002. aastal mõisahoone juurde mälestuskivi, mida käidi üheskoos ka vaatamas. Kuuskemaa eestvedamisel tehti väike ringkäik nii mõisakooli sees kui ka selle lähiümbruses.
Lisaks kontserdile, oli külastajatel võimalus osta Hummuli käsitöömeistrite ja koolilaste valmistatut ning keha kinnitada mõisakoolis  avatud kohvikus. Kontserti oli kuulama tulnud saalitäis  rahvast.
Kontserdisari sai alguse 27.juulil Lihula mõisast, kontserdid toimusid veel Vana-Vigala ja Heimtali mõisas. Hummuli mõisas korraldatud kontsert pani tuurile punkti. Igal tänavusel sarja kontserdil olid avatud korjanduskarbid ning toimusid heategevusmüügid. Sel suvel toetas heategevust mõisates  koostöö Haus Galeriiga, mille maalide  müügiga toetatakse samuti  Hummuli mõisakooli.
Hummulis toimunud kontsret oli küll tasuta, kuid kontserdikülastajatel oli võimalus teha endale sobiva suurusega annetus. Kontsedi lõppedes anti kogu sarja jooksul kogutud annetus, 475 eurot,  üle Hummuli koolijuhile Evelin Tiivelile, kes tänas esinejaid ja annetajaid. Meenutuseks Hummulis käigust kinkis koolijuht esinejatele raamatu Hummulist ning suvelillede kimbu.
.«Annetusi tuleb ka edaspidi, kui on lõppenud Haus Galerii heategevuslik kunstioksjon, kus iga Mall Nukke maali ostja toetab samuti Hummuli mõisakooli,» lisas Corelli Musicu asutaja Mail Sildos.
Sildos sõnas, et vaatab igal aastal ringi, kus võiks olla mõni tore mõisakool, lastekodu või hooldekodu, kes võiks saada rohkem tähelepanu ja pisut ka rahalist toetust.
Annetusetst soovib Hummuli mõisakool sisustada sobiva mööbliga pikapäevarühma laste lugemispesa ja hankida suured arendavad lauamängud, mida saab mängida õues ning hulgakesi koos.
Kontserdisari «Eesti mõisad 2017» on järjekordne osa agentuuri Corelli Music ligi 20aastasest mõisates toimetamisest. Selle eest pärgas Eesti mõisate ühendus sel kevadel kontserdikorraldjaid ka  parima mõisate loo tutvustaja tiitliga.
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate