CORELLI MUSIC - Täna lõpeb kontserdisari "Eesti mõisad 2017" toetatavas Hummuli mõisakoolis

PRESSITEADE
30.07.2017
Corelli Music
CORELLI MUSIC - Täna lõpeb kontserdisari "Eesti mõisad 2017" toetatavas Hummuli mõisakoolis

Heategevuslik kontserdisari "EESTI MÕISAD 2017"
19 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 800-aastasel Maarjamaal!
Toetame koos Hummuli mõisakooli!

Täna, 30. juulil lõpeb kontserdisari "Eesti mõisad 2017" toetatavas Hummuli mõisakoolis Valgamaal, pidulik lõppkontsert algab kell 17. See kontsert on piletiteta, sisse pääseb endale sobiva suurusega annetusega. Kontserdi lõpuks loetakse kokku kogu sarja jooksul kogutud annetused ja antakse üle Hummuli kooliperele, et nad saaksid arendada oma koolilaste loovust.

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, aastast 1999 igal suvel toimunud kontserdisari "Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Sel suvel lisandub esmakordselt ka kõrgetasemeline ja elegantne kaasaegne eesti professionaalne maalikunst koostöös Haus Galeriiga.

27. juulil Lihula mõisast alganud kontserdisari "Eesti mõisad 2017" on järgmine osa ligi 20-aastasest mõisates toimetamisest, mille eest sel kevadel Eesti Mõisate Ühendus Corellit suure tunnustuspreemiaga pärgas - Parim mõisate loo tutvustaja. Sarja peaesineja, barokkansambel Corelli Consort tähistab sel aastal oma 25. juubeliaastat ja mängib endiselt säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Solistina teeb kaasa noor tõusev täht metsosopran Tuuri Dede. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Laste- ja noorteaastale sobivalt on kolm selle suve mõisa mõisakoolid ja metseenlus toetab Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamist.

Heategevust mõisates toetab ka esmakordselt toimuv stiilne kunstialane koostöö Haus Galeriiga. Mall Nukke elegantne maalinäitus "Sada mõisamaastikku" on avatud Lihula mõisas 5. juulist kuni 5. augustini. Enne avakontserti 27. juulil Lihulas tutvustasid autor ja galeristid kell 17 näituse ideid ka lähemalt. Heategevusliku oksjoni tulu maalide müügist läheb samuti Hummuli mõisakoolile.

KONTSERDID:
N, 27. juuli 2017 kell 18 Lihula mõis (Lihula kihelkond, Läänemaa)
R, 28. juuli 2017 kell 18 Vana-Vigala mõis (Vigala kihelkond, Raplamaa)
L, 29. juuli 2017 kell 18 Heimtali mõis (Paistu kihelkond, Viljandimaa)
P, 30. juuli 2017 kell 17 Hummuli mõis (Helme kihelkond, Valgamaa) - PILETITETA!

Kõik barokkansambli Corelli Consort juubelikontserdid on Eesti muusikute kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

ESINEJAD:
Solist metsosopran TUURI DEDE
Juubilar barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel:
Mail Sildos - barokkviiul, Villu Vihermäe - barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin
Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

KAVA: kaunimad aariad ja säravad pärlid barokiaja muusikast - Bach, Händel, Purcell jt

Igas mõisas on tund enne kontserdi algust ja vaheajal avatud mõnusad kohvikud. Hummuli mõisakooli toetuseks on avatud korjanduskarbid, toimuvad heategevusmüügid. Lõppkontsert Hummuli mõisas 30. juulil kell 17 on piletiteta, sisse pääseb vaba suurusega annetuse eest. Koos tegutsedes sünnivad väikestest asjadest suured!

Selle suve kava idee kujundas soov tuua publikuni imelised aariad, mida barokiajal laulsid mehed - kontratenorid, aga meie sarjas noor ja särav metsosopran. Lisaks saab kuulda suurte barokiaja meistrite ajatult kaunist loomingut, imelisi teoseid viiulile, tšellole ja klavessiinile.

Üheksateistkümnendat aastat toimuv igasuvine menusündmus "Eesti mõisad" on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 75 mõisa üle Eesti. Muusikale annab lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda, sari on igal aastal toetanud üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Hummuli mõisakoolile, et aidata kooliperel arendada laste loovust. Soov on sisustada sobiva mööbliga pikapäevarühma laste lugemispesa ja hankida suured arendavad lauamängud, mida saab mängida õues ja hulgakesi koos. Mänguga targaks!

Lähem info ja toetusvõimalused www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic
www.haus.ee/oksjon

Mail Sildos
Corelli Music, Corelli Consort
tel 5097963
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate