CORELLI MUSIC – Õhkamapanevad valged ööd ja Kirikupühad Maarjamaal

Pressiteade
12.06.2019
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Õhkamapanevad valged ööd ja Kirikupühad Maarjamaal
 

Corelli Music jätkab muusikasuve sumedate valgete ööde hämaruses sarjas “Kirikupühad Maarjamaal” ning pakub imelisi orelihelisid üle kauni suvise Maarjamaa. Koostöös VI Rahvusvahelise Peipsimaa Orelifestivaliga toimuvad kontserdid „OreliÖÖ“ väikestes maakirikutes kohe pärast jaaniõhtut 2019, tähistades nendega nii saabuvat suve kui ka imekaunist valgete ööde aega. Õhkamapanevatel suveõhtutel pakuvad suurepärased organistid, orelifestivali peakülaline Kira Lankinen Rootsist ja festivali korraldaja Elke Unt Tartust teel Peipsimaa Orelifestivalile kaunist orelimuusika klassikat iidsete maakirikute ajaloolistel orelitel.

 

Valgete ööde kontserdid sarjas ”Kirikupühad Maarjamaal”

„OreliÖÖ“

24. juuni 2019 kell 20 Järva-Jaani Ristija Johannese kirik, Järvamaa

25. juuni 2019 kell 20 Simuna Püha Siimona ja Juuda kirik, Lääne-Virumaa

Koostöös Peipsimaa Orelifestivaliga
www.facebook.com/peipsimaaorelifest

 

ESINEJAD:

KIRA LANKINEN – orel, Rootsi

ELKE UNT – orel, Eesti

 

KAVAS on kaunis oreliklassika, vaimulikud rahvakoraalid Rootsist ja Eestist, naisheliloojate muusika - Bach, Mozart, Tobias, Celia Roose jt.

 

Huvitava põhjuse Corelli sarja „Kirikupühad Maarjamaal“ juba mitmeid aastaid toimunud valgete ööde kontsertideks andis Hugo Lepnurme Muusikaühingu eestvõttel 6. korda toimuv Rahvusvaheline Peipsimaa Orelifestival. Festivali ja ka Corelli kontsertide peaesineja on Soome juurtega kontsertorganist Kira Lankinen, kes töötab Rootsis Västeråsi piiskopkonna muusikanõunikuna ning annab sagedasti kontserte solisti ja kammermuusikuna nii Rootsis kui mujal riikides. 26.-30. juunil toimuval Peipsimaa Orelifestivalil mängib ta avakontserdi  ja lõppkontserdi Peipsimaa ja Tartu kirikutes kavaga, mis koosneb peamiselt naisheliloojate orelimuusikast.

 

Ka teine valgete ööde kontsertidel esineja Elke Unt on väljapaistev organist, muusikaelu korraldaja ja Peispimaa Orelifestivali kunstiline juht. Aastaid töötas ta Tartu Jaani kiriku muusikajuhina, alates aastast 2018 töötab Lapua Toomkirikus Soomes. Elke Unt on korraldanud väga paljusid muusikasündmusi ja festivale nii Tartus, Lõuna-Eestis, Peipsimaal, Valgas jm., annab pidevalt kontserte ning on tegelenud heliloominguga. Ta on Eestis olnud mitmete üldkiriklike ja riiklike jumalateenistuste muusikaliseks juhiks, töötanud kirikumuusika õppejõuna Viljandi Kultuuriakadeemias, on Hugo Lepnurme Muusikaühingu ja Luteeriuse Sõprade Ühingu asutaja ja juhatuse liige. Lisaks muusikalistele loomingulistele tegevustele, mille eest Elke Unt aastal 2012 pälvis kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia, on tema sulest ilmunud ka lasteraamat "Kirikurott Luteerius ja tema sõbrad“.

 

"OreliÖÖ" kontsertidel helisevad ajaloolised Eesti orelimeistri pillid!

Järva-Jaani kirik seisab paigas, kuhu esimene puukirik kerkis juba 1220-1223. Tänase oreli on ehitanud Eesti orelimeister Gustav Normann 1887. Seda orelit on ümber ehitanud hilisemalt 20. sajandi alguses August Terkmann. Orel renoveeriti 2010. aastal Olev Kentsi Orelitöökoja poolt.

Simuna kirikust on esimesed teated samuti 13. sajandi algusest. Ka selle oreli on ehitanud Eesti orelimeister Gustav Normann 1889, see on kahemanuaalne mehhaaniline orel, mis on heas mängukorras ja esindab varast romantilist stiili. Orelil täitub tänavu 130 aastat. Simuna kirikus tasub imetleda ka kauneid barokseid altarit ja kantslit.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!

 

 

 

Mõisasuve lõpetab heategev kontserdisari “Eesti mõisad 2019”, mis toimub sel suvel 8.-11. augustini neljas mõisas Eestimaa erinevates nurkades. Alates aastast 1999 igal suvel toimunud sarjas saab sügiseks kokku süvitsi tutvustatud juba 89 Eesti mõisa. Seekord on valitud toetusmõisaks hooldekodu, mis paikneb Eesti Vabariik 100 valguses ja Vabadussõjas väga olulises Paju mõisas Valgamaal. Kontsertidel saab nautida traditsiooniliselt kaunist barokiaja muusikat, mis võis kõlada mõisates ka endistel aegadel. Peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kellega liitub sel suvel noor mitmekülgselt andekas sopran Maria Listra. Kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa tutvustab oma tuntud muhedal moel kõikide mõisate ajalugu, arhitektuuri ning inimesi, kes nendega seotud alates ehitamise aegadest kuni tänapäevani.

 

Corelli Music pakub aastal 2019 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisakoolides, eramõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes nii Eestis kui sel aastal ka välismaal. Samuti tähistavad kontserdid mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Korraldaja: Corelli Music

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate