CORELLI MUSIC – Naistepäeva kontserdid KAUNITELE DAAMIDELE Alatskivi lossis ja Toompea muusikasalongis

Pressiteade
6.03.2019
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Naistepäeva kontserdid KAUNITELE DAAMIDELE Alatskivi lossis ja Toompea muusikasalongis
 

Kontserdiga “Kaunitele daamidele” teevad märtsi alguse kummarduse kõigile armsatele naistele gambakonsort väikerinG ja noor kontratenor Martin Karu. Kontserdid toimuvad kaunimates ja parima akustikaga ballisaalides, kuhu Corelli on aastatega kasvatanud juba oma publiku, kes meelsasti kontsertidel käib - 9. märtsil Alatskivi lossis Tartumaal ja 10. märtsil Toompea muusikasalongis Ungern-Sternbergi linnapalees (Eesti Teaduste Akadeemia, Kohtu 6). Nendega jätkuvad aastast 2006 toimunud kontserdisarjad „Mõisaromantika“ ja „Toompea muusikasalong“.

 

Kuulda saab 16.-17. sajandi tundeküllaseid laule ja konsordimuusikat, mis olid tol ajal väga populaarsed. Inglise muusika on põimitud eesti vaimulike rahvalauludega ning oma tonaalsuselt sobivad need kõik üllatavalt hästi kokku. Ajaloolised hooned lummavad oma kaunite luksuslike interjööridega ning Toompeal ka miljonivaatega üle vanalinna katuste. Need õhtud on kui vaimustava muusika, suurepäraste muusikute ja kauni poeesia sulam!

 

MÕISAROMANTIKA

L., 9. märts 2019 kell 17 Alatskivi loss (Kodavere kihelkond, Tartumaa)

TOOMPEA MUUSIKASALONG

P., 10. märts 2019 kell 18 Ungern-Sternbergide linnapalee, Eesti Teaduste Akadeemia (Kohtu 6, Tallinn)

 

ESINEJAD:

MARTIN KARU - kontratenor

Gambakonsort väikerinG

Melissa Jõesaar (tiiskantgamba), Arvo Haasma ja Villu Vihermäe (tenorgamba), Peeter Klaas (bassgamba)

 

KAVA:

„KAUNITELE DAAMIDELE“ - imepäraselt hingeminevad 16.-17. sajandi laulud ja konsordimuusika (Dowland, Ferrabosco, Morley, Tallis, Byrd, Gibbons, tundmatud heliloojad) ning eesti vaimulikud rahvalaulud (sdn. C. Kreek ja H. Tobias-Duesberg) jt

 

Tund enne algust ja vaheajal ootavad külastajaid hubased salongikohvikud.

Alatskivi lossi ja Tubina muuseumi saab kontserdipäeval külastada soodushinnaga. Soovi korral võib tellida ka giidiga ekskursiooni, tel 56835544.

 

Corelli Music pakub alanud aastal 2019 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisakoolides, eramõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes nii Eestis kui sel aastal ka välismaal. Samuti tähistavad kontserdid mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Korraldaja: Corelli Music

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail@corelli.ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin@corelli.ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate