CORELLI MUSIC kutsub - Jõulumuusika festivali avakontsert VOX ANGELORUM 1. advendil

Pressiteade

1.12.2017

Corelli Music

 

Corelli Music kutsub:

Jõulumuusika festivali avakontsert VOX ANGELORUM 1. advendil

 

Nagu ajalooline pühadeaeg saab alguse ülehomme esimese advendiküünla süütamisega, nii algab ka Corelli Music jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” esimesel advendil, 3. detsembril 2017. Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus kell 20 toimuval festivali avakontserdil esinevad Arete Teemets (sopran), Ingmar Simson-Valtin (viiul, Rootsi), Ines Maidre-Aarvik (orel, Norra). Korraldajal on väga hea meel, et välismaal elavad ja töötavad eesti muusikud leiavad siiski tee kodupublikut rõõmustama. Kontsert on esimene muusikute kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

 

Poeetilise pealkirjaga kontsert „Vox angelorum“ ehk „Inglite hääl“ on pühendatud inglitele. Orelihelidele lisavad ebamaisust kõige ingellikum pill viiul ja kõige taevalikum inimhääl sopran. Just nende kaudu on heliloojad kõige sagedamini püüdnud väljendada inglite häält ning nende häält vahendavad kontserdil sopran Arete Teemets, viiuldaja Ingmar Simson-Valtin ja organist Ines Maidre-Aarvik. Inglihäälset kava kaunistab ka sopran Arete Teemetsa enda loodud „Ave Maria“. Sulnite helide kõrval on kavas ka ebatavalisi inglikuvandeid, näiteks Ástor Piazzolla tangosugemetega „Ingli milonga“, prantslase Julien Bret’ võluvalt elegantne „Inglite valss“ ja ornitoloogist helilooja Olivier Messiaeni oopus, kus ingleid kujutatakse linnusarnaste sädistavate sulelistena.

 

Kaunist kokkupuutepunkti maalikunsti ja muusika vahel kujutab endast saksa helilooja Max Regeri helipoeem „Viiuldav eremiit“. Teose alusena on helilooja kasutanud kuulsa Šveitsi sümbolisti Arnold Böcklini maali, mis kujutab üksildast viiuldajat, kelle mängu kuulavad salaja võlutult inglilapsukesed. Regeri hilisromantiline oopus on sümbolistliku maali tabav muusikaline illustratsioon ja kunstidevahelise sünteesi suurepärane näide.

 

 

Corelli Music rõõmustab taas publikut aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal". See kestab kogu pika pühadeaja 3. detsembrist 2017 kuni 6. jaanuarini 2018, alates 1. advendist läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu kontsertide kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuari alguses. „Kirikupühad Maarjamaal" patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Aprillis 2017 tunnustas Euroopa Festivalide Assotsiatsioon jõulufestivali kvaliteedimärgiga “EFFE Label 2017-2018”. Festival on muusikute kingitus armsale Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul.

 

Traditsiooniliselt tutvustab jõulufestivali avakontsert 1. advendil, 3. detsembril pillide kuningat orelit Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus, seekord ingliteemalise kavaga „Vox Angelorum“ eesti muusikutelt, kes elavad teistes riikides. 3. advendi kontserdid 16.-17. detsembril tähistavad barokkansambli Corelli Consort 25. juubelihooaega ja pakuvad meeleoluka jõuluootuse kava „Jõulud mõisas“ barokiaja armastuslauludest ja jõulumuusikast küünlasäras Kuremaa lossis ja Kõltsu mõisas. Aasta lõpeb traditsiooniliste säravate kirikukontsertidega 28.-29. detsembril Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes, mis on publikut võlunud juba aastaid ning Eesti esiettekande saab unustatud barokiaja suurteos Biberi „Missa Bruxellensis“. Need kontserdid tähistavad ka Eesti EL eesistumise perioodi lõppu ja piduaasta Eesti Vabariik 100! algust. Lõppkontserdid tähistavad pika pühadeaja lõppu kolmekuningapäeval, 5.-6. jaanuaril Tallinna Õpetajate majas ja Sangaste lossis. Mõnusad salongiõhtud toovad publiku ette 3 aastat tagasi Corelli jõulufestivalil esmakordselt avaliku kontserdi andnud ja sestpeale jätkuvalt särava tähe klassikataevas, kuuest noorest tipptšellistist koosneva ansambli Estonian Cello Ensemble.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses! Sooduspileteid pakub Corelli Music ka kõikidele õpetajatele.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.ev100.ee

www.effe.eu

 

 

Corelli Music

Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" 2017

3. detsember 2017 – 6. jaanuar 2018

 

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja muusikasalongides üle Eesti!

Eesti Vabariik 100, Reformatsioon 500, Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk „EFFE Label 2017-2018“

 

 

AVAKONTSERT. Esimene advent

3. detsember 2017 kell 20 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn                                                                                      

"Vox Angelorum"

ESINEJAD: Arete Teemets (sopran), Ingmar Simson-Valtin (viiul, Rootsi), Ines Maidre-Aarvik (orel, Norra)

KAVA: Poeetilise pealkirjaga kontsert „Vox Angelorum“ on pühendatud inglitele. Orelihelidele lisavad ebamaisust kõige ingellikum pill viiul ja taevalikum inimhääl sopran. Just läbi nende  on heliloojad kõige sagedamini üritanud väljendada inglite häält, mille vahendajateks kontsertidel on sopran Arete Teemets, viiuldaja Ingmar Simson-Valtin ja organist Ines Maidre-Aarvik. Sulnite helide kõrval sisaldab kava ka ebatavalisi inglikuvandeid, nagu näiteks Astor Piazzolla  tangosugemetega „Ingli Milongat“, prantslase Julien Bret’ võluvalt elegantset „Inglite valssi“ ja ornitoloogist helilooja Olivier Messiaeni oopust, kus ingleid kujutatakse linnusarnaste sädistavate sulelistena.

 

                                                                                               

JÕULUOOTUS. Kolmas advent 

16. detsember 2017 kell 18 Kuremaa loss

17. detsember 2017 kell 18 Kõltsu mõis                

"Jõulud mõisas, Corelli Consort 25!" 

ESINEJAD: Ka Bo Chan (kontratenor)

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel: Mail Sildos (barokkviiul), Johanna Randvere (barokktšello), Kristo Käo (teorb ja barokk-kitarr)

KAVA: Jõulud ja armastus, südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalistest jõululugudest ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Küünlasäras salongiõhtud kaunimate mõisate ballisaalides tähistavad ka barokkansambli Corelli Consort 25. juubelihooaega.

 

 

BRÜSSEL. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

28. detsember 2017 kell 20 Jaani kirik, Tartu

29. detsember 2017 kell 20 Jaani kirik, Tallinn                                     

"Brüssel Maarjamaal", Eesti EL eesistumise lõpetamine               

ESINEJAD: Pirjo Jonas ja Maria Listra (sopranid), Tuuri Dede (metsosopran), Ivo Posti (kontratenor), Anto Õnnis ja Rasmus Kull (tenorid), Tamar Nugis ja Uku Joller (bassid)

Corelli Barokkorkester ajastu pillidel

Dirigent Martin Sildos

KAVA: H.I.F. von Biber „Missa Bruxellensis“ – ESIETTEKANNE EESTIS!

 

Aasta lõpetavad traditsiooniliselt säravad suurvormikontserdid Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes, mis on publikut võlunud juba üle 10 aasta. Kirikuvõlvide all saab nautida seekord unustatud barokiaja suurvormi Biberi „Missa Bruxellensis“ esiettekandeid Eestis. Seda erakordse koosseisuga uhket teost on kogu maailmaski väga vähe ette kantud. Sümboolse nimega kontserdid tähistavad ka Eesti EL eesistumise perioodi lõppu ja piduaasta Eesti Vabariik 100 algust.

 

 

LÕPPKONTSERDID. Kolmekuningapäev                                                                                

5. jaanuar 2018 kell 18.00 Õpetajate maja, Tallinn

6. jaanuar 2018 kell 18.00 Sangaste loss                                                

"Uue aasta tervituskontsert"

ESINEJA: Estonian Cello Ensemble: Maarit Kangron, Theodor Sink, Johannes Välja, Villu Vihermäe, Marius Järvi ja Andreas Lend

KAVA: Muusikaline tulevärk kuue noorema põlvkonna tipptšellisti esituses. Kaks aastat tagasi Corelli jõulufestivalil esmakordselt avaliku kontserdi andnud ansambel särab sestpeale jätkuvalt meie kontserdilavadel. Hubane õhtu muusikasalongis pakub  meeldejäävat elamust kuue tšello vapustavas kõlapildis, samuti muhedat juttu ja naudinguid maitsemeeltele.

 

Lisainfo: Corelli Music

www.corelli.ee

 www.fb.com/corellimusic

 www.effe.eu

 

 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate