CORELLI MUSIC kutsub – Festival TALLINNA TORNID algamas

Pressiteade
21.08.2019
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC kutsub –  Festival TALLINNA TORNID algamas
 
Kuigi alles hiljuti lõppes ülimenukaks kujunenud heategevuslik kontserdisari “Eesti mõisad 2019” legendaarses Paju mõisas asuva hooldekodu toetuseks, toob Corelli Music järgmisel nädalal publiku ette üheksandat järjestikust aastat toimuva festivali “Tallinna tornid”.
 

Festival “TALLINNA TORNID”

29. - 31. august 2019

Erinevad Tallinna tornid ja säravad muusikud!

 

Corelli Music ühendab festivalil „Tallinna tornid" iidse linna ajaloo ja eri aegade tornitipud tänapäeva loominguliste tippudega ning tutvustab linna kuulsat ja täienenud „kilukarbisiluetti" seestpoolt läbi erinevate ajastute muusika. Keskaegsed linnamüüritornid, kirikud, moodsad pilvelõhkujad – kogu Tallinn täitub vastavalt torni ajastule muusikaga, keskajast ja barokist rahvalike viiside, džässi ja nüüdismuusikani. Stiilsed kontserdid ja kaunis muusika, muusikalised jalutuskäigud, suvelõpu päikeseloojakud, hurmavad vaated nii Tallinna linnale kui ka kaugele üle mere – põnevad ettevõtmised läbi mitme päeva ja osalemisrõõm kõigile!

 

Muusika kaudu linna avastav festival „Tallinna tornid“ toimus esimest korda Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 raames, oli üks augustikuu programmi tähtsündmusi ning naudib siiani publiku sooja vastuvõttu.

 

N, 29. august 2019 - avakontsert

 

20.00   Ait (Vene 14, Tallinn)

KAVA: “VIVA TANGO”         

ESINEJA: Trio MAAG koosseisus Kaspar Uljas (bandoonium), Marek Talts (kitarrid), Mingo Rajandi (kontrabass)

 

Trio Maag on 2015. aastast tegutsev koosseis, kelle repertuaaris on Ladina-Ameerika ja peaasjalikult Argentina muusika fookusega tangol. Trio esitab nii vanemaid nii-nimetatud klassikalisi tangosid kui ka uuemat repertuaari tänapäeva heliloojatelt, kelle jazz’ilikus muusikas leidub tangolikke jooni. Kavas saab kuulda maailmakuulsa tangouuendaja Astor Piazzolla, tema kaasaegse Eduardo Rovira, elava legendi Dino Saluzzi, selles vallas üllatusliku Igor Stravinski ja mitmete teiste heliloojate lugusid. Rütmika on kirglik ning meloodiad tundelised. Bienvenidos!

 

PILETID: 15/10*

 

R, 30. august 2019

 

15.00   Neitsitorn (Lossi plats 11 / Lühike jalg 9a, Tallinn)

KAVA: „Särtsu ja särinaga

ESINEJAD: Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli noored muusikud ja õpetaja Ene Nael

Neitsitorni lektooriumis kõlab meistrite, sellide ja õpipoiste esituses mitme sajandi võluv klavessiinimuusika.

 

Sissepääs kontserdile Neitsitornist Kiek in de Köki Kindlustustemuuseumi 4 torni piletiga 10€ /6€ (võimalus külastada ka  muuseumi 4 torni)

 

19.00     Väravatorn (Lühike jalg 9, Tallinn)

KAVA: „Gambamuusika lossi ja kaupmehemaja vahel“.

ESINEJA: Gambakonsort väikerinG koosseisus Peeter Klaas, Arvo Haasma, Melissa Jõesaar, Villu Vihermäe

16.–17. sajandi kaunis inglise konsordimuusika, nt Alfonso Ferrabosco II, Thomas Morley, Tobias Hume, Giovanni Coperario jt.

 

Gambakonsort väikerinG koondab endas saatuse- ja mõttekaaslasi, keda seob kirg viola da gamba ja selle muusika vastu. Inglise 16.–18. sajandi gambakonsort on ansambli erilise tähelepanu all, kuna tegemist on spetsiaalselt gambaansamblile mõeldud teostega.

 

Sissepääs kontserdile Tallitorni kaudu! (Lossiplats 11 / Lühike jalg 9a)

PILETID: 15/10*

 

L, 31. august 2019

 

18.00    Tallinna Raekoja plats

KAVA: „Swingmuusikat aastatest 1940–1970“.

ESINEJAD: David OBrock (vokaal) ja Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester (dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli)

 

Jazzi-standardid („Straighten Up and Fly Right“, „Come Fly with Me“, „L-O-V-E“, „My Way“, „Soul Bossa Nova“, „Birdland“) ning Raimond Valgre laulud inglise keeles ja instrumentaalid.

 

Sissepääs tasuta!

Koostöös Tallinna Kultuuriööga

 

20.00     Pada (Kalasadama 6, Tallinn)

KAVA: „We need to talk“.

ESINEJAD: Siim Aimla Funk Band koosseisus Siim Aimla (saksofon), Jason Hunter (trompet), Sten Valdmaa (tromboon), Artis Boriss (klahvpillid), Paul Daniel (kitarr), Henno Kelp (bass), Juki Laanesaar (trummid).

 

Funk on Siim Aimla soontes tuksunud juba pikka-pikka aega. Õigupoolest see osa funk’ist, mida esindavad James Brown, Michael ja Randy Brecker ning Nils Landgren. Mõte moodustada oma funk-kollektiiv tuksus vaikselt Siim Aimla südamesopis juba ammu, kuid asi sai teoks tänu tema tütre Aino tungivale nõudmisele 2017. aastal. Nüüd, paar aastat hiljem on ansamblikoosseis formeerunud ja paika loksunud. Valmimas on ka esimene plaat „We need to talk“. Ansambli muusika on saanud mõjutusi mitmelt poolt, eelkõige Nils Landgreni ja Michael Breckeri loomingust.

                       

Sissepääs tasuta!

Koostöös Tallinna Kultuuriööga

 

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Birgit Kraas

Corelli Music

Produtsent, festivali idee autor

birgit at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate