CORELLI MUSIC kutsub: DIIVA! Hooaja avakontsert

Pressiteade
Corelli Music
26.10.2017
 
CORELLI MUSIC kutsub: DIIVA! Hooaja avakontsert

 

Hooaja 2017/2018 avakontsert 28. oktoobril iidse Tallinna südames asuvas Toompea muusikasalongis, luksuslikult kaunis endise Ungern-Sternbergi linnapalee ballisaalis toob Maarjamaa sügisesse ooperimuusika särava kullafondi ja lummavalt vaimuka etenduse primadonnade kapriisitsemistest suurepäraste eesti muusikute esituses. Publik saab lisaks muusikanaudingule ja tervendavale naeruteraapiale elamuse ka aadlipalee saali imelisest interjöörist ja akendest avanevast miljonivaatest üle vanalinna katuste.

 

Corelli Music

Hooaja 2017/2018 avakontsert Toompea muusikasalongis

 

L, 28. oktoober 2017 kell 18 Ungern-Sternbergide linnapalee, Eesti Teaduste Akadeemia (Kohtu 6, Tallinn)

Hubane salongikohvik ootab publikut tund enne kontserti.

 

 

ESINEJAD:

ANNALIISA PILLAK – metsosopran

SIIM SELIS – klaver

 

KAVA:

Kontsert-etendus DIIVA!

Kuulsusesärast pimestatud kapriisitseva ooperidiiva ja tema kapriisidest tüdinud klaverisaatja naeruväärne ja samas liigutav duett-duell ning tuntuimate ooperiaariate tipptasemel tulevärk (Wagner, Bizet, Rossini jt ).

 

Metsosopran Annaliisa Pillak ja pianist Siim Selis esitavad omapärase kontsert-etenduse „Diiva“, mille on kirjutanud ja lavastanud Paavo Piik. "Diiva" tutvustab  läbi Wagneri, Bizet’, Rossini jt kuulsaimate ooperiaariate primadonnade ja ooperilavade seltskonna omalaadset mõttemaailma. Etendus "Diiva" räägib kapriisse lauljanna ja tema kapriisidest tüdinud klaverisaatja naeruväärsest ja samas liigutavast duett-duellist. Kõik, mis võib juhtuda laval, seal ka juhtub, kui kuulsusesära pimestab ooperidiiva reaalsustaju.

 

Vaata tutvustust:

www.youtube.com/watch?v=MwuPWr3PS94

 

Alates esietendusest aastal 2012 on „Diivat“ etendatud lisaks Eestile ka Soomes, Peterburis, Moskvas, Brasiilias. Kõik etendused on olnud väga menukad, sest see ei põhine tekstil, vaid algusest peale on võetud eesmärgiks esitada muusikat võimalikult kõrgel tasemel. Sellele lisandub Paavo Piigi kirjutatud lugu, mis põhineb peaosatäitja Annaliisa Pillaku ülestähendustel ooperilauljate elust.

 

 

 
 
 
Annaliisa Pillak – “
Saagem tuttavaks: sopranid! Suured hää̈led laval ja elus. Proovisaalides ja kohvikutes. Nende äratundmiseks pole vaja palju muud, kui nende rõkkavat, kaugeleulatuvat häält kuulda. Kui kahtlusalune tunneb muret ruumi õhuniiskuse pärast, kannab kaela ümber spetsiaalset kaitsvat salli ja kaasas käekotti ennetavate, järelravivate ja holistiliste abivahenditega kurgule ja neelupiirkonnale, siis oled ilmselt üht isendit kohanud!
Sopranid jagunevad mitmeks alaliigiks, kellel on oma kindlad tunnused. Dramaatilised sopranid peavad laval tihti surema. Koloratuursopranitel lastakse sageli mängida või teeselda hullumeelset. Metsosopranid on enamasti kas pahad naised ja intrigandid või mehed. Seejuures on huvitav, kuidas ooperilauljate lavaroll kandub ka ellu. „See on seotud juba hingamise ja hääle kasutamise asendiga,“ ütleksid mõned. Nii võib kergesti jõuda tõdemuseni, et häälepaelte ehitus võib tingida inimese iseloomu.
Lauljaks õppimine võtab kuus kuni kümme aastat, hääle ärkamine hommikul võtab vähemalt kaks tundi, ühe ooperi proovid enne esietendust võtavad umbes kaks kuud ja kuninganna rollist välja tulemine pärast eesriide langemist võib võtta lõputult aega.
 
Lauljate elu keerleb nende hääle ümber. Selle hooldamine on terve omaette teadus, kunst ja maailmavaade.

Kõige osavamad sopranid seovad omavahel kurgu ravimise ja ebausu diskursused. Nimelt võib praktikas selguda, et kõige turvalisem abivahend kurgu raviks on süüa alati enne kontserdi algust ära üks roheline hernes või juua üht spetsiaalset porgandimahla. Teised inimesed, sealhulgas ka lavapartnerid, üldjuhul segavad neid rituaale või toovad lihtsalt ruumi halba energiat.

 
 
********************************
Lähem info:
 
Mail Sildos
Kunstiline juht

+3725097963
mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Projektijuht

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate