CORELLI MUSIC – Kirikupühad Maarjamaal STABAT MATER sel nädalal

Pressiteade
15.04.2019
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC - Kirikupühad Maarjamaal STABAT MATER
 

Selle nädala lõpus, Suurel reedel ja Vaiksel laupäeval jätkab Corelli Music üle 12 aastase traditsiooniga kontserdisarjaga "Kirikupühad Maarjamaal" ajaloolistes kirikutes (sarjast pikemalt allpool). Vaikse nädala kannatusaja kontserdid pakuvad suurepärast muusikat kavas "Stabat Mater" eriti tundeküllase teosega läbi kannatava ema silmade. Kui enamasti on Jumal kristluses mehelik figuur, siis kõrvuti "Magnificatiga" on "Stabat Mater" väheseid tekste, kus jumalusel on ka oluline naiselik perspektiiv. Kontsertide peateos on Pergolesi kuulus "Stabat Mater", mille lummavaid duette esitavad solistid sopran Pirjo Jonas Vanemuise teatrist ja pikka aega Hollandis tegutsenud, kuid nüüd Eestisse naasnud ja Narva muuseumi juhina tegutsev kontratenor Ivo Posti.

 

"Kirikupühad Maarjamaal" kannatusaja kontserdid

STABAT MATER

Suur reede, 19. aprill 2019 kell 18 Tartu Jaani kirik

Vaikne laupäev, 20. aprill 2019 kell 16 Tallinna Jaani kirik

 

ESINEJAD:

Solistid - Pirjo Jonas (sopran), Ivo Posti (kontratenor)

Neeme Punder (traversflööt)

Corelli Barokkorkester ajastu pillidel

Dirigent Martin Sildos

 

KAVAS:

J.S. Bach Orkestrisüit nr 2 h-moll BWV 1067

G.B. Pergolesi "Stabat Mater"

 

Sarjas "Kirikupühad Maarjamaal" kavas STABAT MATER toovad Corelli Barokkorkester ja dirigent Martin Sildos Suurel reedel ja Vaiksel laupäeval Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes publiku ette barokiaja heliloojate kannatusajaks kirjutatud imekaunist muusikat. "Stabat Mater" on keskaegne ladinakeelne luuletekst, milles on juttu Jumalaema Neitsi Maarja kannatustest tema poja Jeesus Kristuse ristilöömise ajal. "Kas võib olla tugevamat inimlikku sidet kui side ema ja lapse vahel? Kas pole armastuses jagatud valu isegi mitmekordne? Kannatuse ja surmaga märgistatud suur nädal - inimelu sõlmküsimuste sümbol - juhatab meid ülestõusmispühade valusse ja rõõmu.", ütleb sarja patroon Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder kontserdi saatesõnas. Kava ilmestab ka Johann Sebastian Bachi meistriteos Orkestrisüit nr 2 h-moll, traversflöödil soleerib Neeme Punder.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

Corelli Music pakub aastal 2019 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisakoolides, eramõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes nii Eestis kui sel aastal ka välismaal. Samuti tähistavad kontserdid mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Korraldaja: Corelli Music

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

 

Corelli Music

Kontserdisari "Kirikupühad Maarjamaal" tähistab kannatusaega

 

Selle nädala kannatusaja kontsert on osa agentuuri Corelli Music suurejoonelisest kontserdisarjast "Kirikupühad Maarjamaal". Peale pidulike jõulukontsertide tuuakse sarjas igal kevadel ülestõusmispühade eel publikuni muusikaajaloo tähtteoseid, mille hulgas eriti auväärsel kohal on Bachi "Johannese passioon" ja "Matteuse passioon". Sarja kontsertidega on tähistatud ka maarjapäevi, nelipüha ja muid kiriklikke tähtpäevi.

 

Pühadeaegne kirikukontsertide tava on Lääne-Euroopa kristlikus kultuuriruumis väga pika traditsiooniga ja toob teoste ajatu sõnumi kuulajani võimalikult puhtalt. Seda kaunist mõtet kannab ka sari "Kirikupühad Maarjamaal". Kontserdisarja patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. 2010. aastal laiendas Corelli Music oma suure populaarsuse omandanud kontserdisarja "Kirikupühad Maarjamaal" jõulumuusika festivaliks. 2011. aastal kuulus sari Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 kultuuriprogrammi ning jõulufestivali tunnustas Euroopa Festivalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga "EFFE Label 2017-2018".

 

Vaiksel nädalal 2006 alanud kontserdisari "Kirikupühad Maarjamaal" toob järjekindlalt kuulajateni kirikupühadega seonduvat muusikat - nii maailma muusikaliteratuuri tähtteoseid kui ka eesti autorite loomingut ja eesti vaimulikke rahvalaule. Sarja eesmärk on esitada kirikupühade puhul loodud muusikat kirikutes, mille vaimse ja akustilise keskkonnaga on heliloojad oma teoseid kirjutades arvestanud. Tänapäeva muusikud vahendavad ajastutruult renessansi ja barokiaja meistrite loomingut ning toovad tänapäeva inimesteni endiste aegade värvi ja meeleolu. Sarjas on esinenud Corelli Barokkorkester, ansamblid Corelli Consort, Cantores Vagantes, Heinavanker, Orlando Consort (Suurbritannia), Ministriles de Marsias (Hispaania), Studio Vocale, Tallinna Barokkorkester, kammerkoorid Voces Musicales ja Collegium Musicale, Eesti Filharmoonia Kammekoor, Püha Miikaeli Poistekoor, EMLS Üle-eestiline poistekoor Kalev, segakoor K.O.O.R. ja Tartu Noortekoor ning dirigendid Risto Joost, Toomas Siitan, Endrik Üksvärav, Martin Sildos, Riho, Kadri ja Markus Leppoja, Hollandist Daniel Reuss ja Soomest Anssi Mattila.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

 
 
 

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate