CORELLI MUSIC - Homsest jõulufestivali suurkontserdid ülipõneva kavaga - Messias, Magnificat, Aastaajad.

Pressiteade
27.12.2019
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Homsest jõulufestivali suurkontserdid ülipõneva kavaga - Messias, Magnificat, Aastaajad.
 
Alates homsest jätkub jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” 28.-29. detsembril Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes traditsiooniliste aastalõpu suurkontsertidega, mis on publikut rõõmustanud juba alates aastast 2006. Selle aasta ülipõnevas kavas on tulemas lausa 3 esiettekannet Eestis!
 
Esimesel advendil alanud 10. korda toimuv jõulufestival on läbi käinud Rapla Maarja-Magdaleena ja Tallinna Kaarli kirikud, küünlasäras ajaloolise püssirohukeldri Kellerteatri ja kaunilt restaureeritud Kernu mõisa. Peale aastavahetuse suurkontserte, kui lõpeb pühadeaeg, saab ka üle kuu aja kestev jõulufestival piduliku lõppkontserdi “Romansside võlumaailm” Kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril Keila-Joa lossis Schloss Fall.
 
Kaunilt säravad suurkontserdid 28.-29.detsembril „Magnificat. Messias. Aastaajad" ajalooliste kirikuvõlvide all pakuvad sel aastal erakordselt põnevat kava. Pealkirja järgi võiks oletada hoopis teisi heliloojaid ja teoseid, aga kavas on Telemann, Corrette, Vivaldi, Charpentier ja kolme barokiaja helilooja suurteosed saavad esiettekande Eestis!
 
Nende kontsertidega saab alguse esmakordne suur koostöö Läti muusikutega Riia varajase muusika keskusest, kellega Corelli Barokkorkester esitab aastalõpukontsertidel “Magnificat. Messias. Aastaajad” barokiaja meistrite senikuulmatut muusikat. Ülituntud G.Fr. Händeli oratooriumile “Messias” ja A. Vivaldi tsüklile “Aastaajad” huvitavaks võrdluseks saavad esiettekande Eestis G.Ph. Telemanni “Messias” ja M. Corrette’i „Laudate Dominum de coelis“. 
 
Selliseid suurvormide kontserte erinevates Eesti linnades on korraldada väga keeruline ja oluliselt kulukam, kui teha kontserte vaid Tallinnas. Kuid Corelli leiab, et kõigil Eesti inimestel on õigus nautida tipptasemel kontserte, vaatamata nende elukohale. Seetõttu oleme väga tänulikud kõigile meie praegustele ja tulevastele toetajatele ning Corelli Metseenide Klubi liikmetele.
 
Corelli Music soovib oma 15. juubelihooajaga pakkuda jätkuvalt imelisi muusikaelamusi Eesti rikkaliku arhitektuuripärandi pärlites. Mõisad, lossid, aadlipaleed ja iidsed kirikud ootavad kuni järgmise hooaja alguseni sügisel 2020 paljude suurepäraste kontsertidega.

 

Corelli Music

Jõulumuusika festival "Kirikupühad Maarjamaal" 2019

30. november 2019 – 6. jaanuar 2020

Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk „EFFE Label 2017-2018“

 

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja mõisates-muusikasalongides üle Eesti!

 

Corelli Music rõõmustab taas publikut juba aastast 2010 toimuva jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäeva ja õigeusu kjõulude alguseni jaanuaris. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. „Kirikupühad Maarjamaal" patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder.

 

                       

AVAKONTSERDID. Esimene advent  

www.facebook.com/events/2311223712521302

L, 30. november 2019 kell 18 Maarja-Magdaleena kirik, Rapla

Kihelkondliku jõulurahu väljakuulutamine, kontsert ja advendiküünalde süütamine linnakuusel, vaba sissepääs

P, 1. detsember 2019 kell 18 Kaarli kirik, Tallinn      

Piletimüügita, sissepääs annetustega jõulufestivali toetuseks

Kavas särav ja pidulik muusika jõuluootuse alguseks - Bachi koraalieelmängud, Ebeni teosed orelile ja trompetile, Stammi moodsalt säravad palad jm. 

 

"Pillide kuningas orel"

Indrek Vau (trompet), Piret Aidulo (orel)

 

Poeetilise pealkirjaga kontsert "Pillide kuningas orel" on pühendatud orelile kui pillile, mis heliseb peaaegu igas Maarjamaa kirikus. Suursugustele orelikõladele lisavad pühadesära kaunid trompetihelid. Kirikuvõlvide all saab nautida eri ajastutel kirjutatud suurte meistrite teoseid Bachist tänapäevani. Rapla kiriku ajalooline orel ja Kaarli kiriku hiljuti renoveeritud suur kontsertorel oma ehitusajastu suurepäraste näidetena võimaldavad esitada erinevat kaunist muusikat, moodustades trompetikõladega ainulaadse harmoonilise terviku.

                                                                       

JÕULUOOTUS. Kolmas advent                 

L, 14. detsember 2019 kell 18 Kellerteater, Tallinn

 

Küünlasäras pühadeõhtud kaunimates saalides kordavad eelmiste aastate ülimenukaid salongikontserte.

 

"Jõulud ja armastus" 

Ka Bo Chan (kontratenor) ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Robert Staak (teorb/lauto)

 

Jõulud ja armastus, südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalistest jõululugudest ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Sel elegantsel kontserdil saab nautida imelist barokiaja muusikat sellistelt meistritelt nagu Bach, Händel, Gluck, Vivaldi jt. Armastus võib olla nii taevane kui maine, see võib kaasa tuua ülimat rõõmu, aga ka suurimat kurvastust. Kõigist neist tundeist ja emotsioonidest on tulvil advendikontserdi kavasse valitud sädelevad muusikateosed, mis helisevad ajaloolises püssirohukeldris Tallinna vanalinna veerel, mille on uuele elule äratanud esimene Eesti põnevusteater Kelleteater ja suurepäraselt restaureeritud imekaunis Kernu mõisas.

 

MAGNIFICAT ja MESSIAS. Traditsioonilised aastalõpukontserdid

www.facebook.com/events/705206516634565

L, 28. detsember 2019 kell 19 Jaani kirik, Tartu

P, 29. detsember 2019 kell 19 Jaani kirik, Tallinn

Kaunilt säravad jõulukontserdid ajalooliste kirikuvõlvide all ülipõneva kavaga. Telemann, Corrette, Vivaldi, Charpentier - mitme barokiaja helilooja suurteosed saavad esiettekande Eestis!

 

„Magnificat. Messias. Aastaajad"

Solistid Lätist ja Ivo Posti (kontratenor)

Barokk-koor Collegium Choro Musici Riga, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel.

Dirigent Māris Kupčs (Läti) 

 

Eesti kontserdiagentuuri Corelli Music ja Läti Varajase muusika keskuse esmakordne koostöö toob publiku ette erakordselt põneva kava barokiaja meistrite vähemtuntud muusikaga. Kui Händeli „Messias“ ja Vivaldi „Aastaajad“ on kõigile vägagi tuttavad, siis Tallinna ja Riia tippmusikud pakuvad nautimiseks Telemanni suurteosest „Messias“ 2. osa, Charpentier’ prantslaslikult sätendava süidi „Noëls sur les instruments“ ja Corrette’i senikuulmata suurvormi „Laudate Dominum“ solistidele, koorile ja orkestrile, mis põhineb suures osas Vivaldi tsüklile „Aastaajad“. Vaid kontserdi avalugu Vivaldi „Magnificat“ ei ole esiettekandel Eestis.

 

LÕPPKONTSERT. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

www.facebook.com/events/411591013118429

E, 6. jaanuar 2020 kell 19 Keila-Joa loss Schloss Fall, Harjumaa       

Eksklusiivselt pidulik romansikontsert uue aasta ja saabuvate õigeusu jõulude tervituseks.

 

„Romansside võlumaailm“

Iris Oja (metsosopran) ja Kadri-Ann Sumera (klaver)

 

Ajaloolise aadlimõisa ballisaalis sädeleb nii Eesti kui Vene autorite vaimustav romansilooming. Suurepärased solistid pakuvad nautimiseks selliste suurkujude nagu Mart Saar, Sergei Rahmaninov ja teiste autorite erinevate meeleoludega romansse, elustades endistel aegadel lossisaalis toimunud aristokraatlikke piduõhtuid.

  

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses!

 

 

Korraldaja: Corelli Music

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate