CORELLI MUSIC alustab juubelihooaega koostöö tähe all

Pressiteade
26.09.2019
Corelli Music
 

CORELLI MUSIC alustab juubelihooaega koostöö tähe all

 

Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab sel hooajal oma 15. tegevusaastat. Juubelihooaja märksõna on koostöö. Avakontsertidel on partneriks ooperistuudio Opera Veto. Jõulumuusika festivalil „Kirikupühad Maarjamaal“ toimub koostöö Riias asuva Varajase muusika keskuse ja Läti muusikutega, kes osalevad koos Corelli Barokkorkestriga traditsioonilistel aastalõpukontsertidel.

 

Juubelihooaja 2019/2020 avakontserdid PIMPINONE!

 

Juubelihooaja 2019/2020 avakontsertidega arhitektuuripärlites 19. oktoobril Puurmani lossis ja 20. oktoobril Ungern-Starnbergi linnapalee Toompea muusikasalongis pakuvad Corelli Music ja Opera Veto tõelise barokiaja salongiõhtu ja toovad publiku ette Telemanni koomilise ooperi „Pimpinone“. Nagu heliloojate eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit, mis tegi esimesi katseid eralduda „opera seriast“, eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermetsot pandi tihti kontsertide kavasse vaheldumisi teiste heliloojate loominguga.

 

Solistid on sopran Heidi Laakso Soomest (Vespetta) ning 2019. aasta muusikapreemia laureaat bariton Atlan Karp (Pimpinone). Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel esineb laiendatud koosseisus. Lavastaja on Auri Jürna RO Estoniast ja laujate vokaalne juhendaja peamiselt Roomas tegutsev Toomas Kaldaru. Auri Jürna: „Telemanni „Pimpinone“ on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest — klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses!

 

Corelli Music 15!

PIMPINONE! Juubelihooaja 2019/2020 avakontsedid

L, 19. oktoober 2019 kell 18 Puurmani loss, Kursi kihelkond, Jõgevamaa

P, 20. oktoober 2019 kell 18 Toompea muusikasalong, Eesti Teaduste Akadeemia, Kohtu 6

 

ESINEJAD:

Pimpinone - Atlan Karp (bariton)

Vespetta - Heidi Laakso (sopran, Soome)

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos, Meelis Orgse, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Imre Eenma, Imbi Tarum

Lavastaja - Auri Jürna

Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

 

KAVA: G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi "Pimpinone" ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus, vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

 

Opera Veto asutasid aastal 2017 kolm Eesti lauljat - Aule Urb (metsosopran), Atlan Karp (bariton) ja Aivar Kaseste (tenor). Ooperistuudio eesmärk on tuua lavale vähemtuntud ja unustatud kammeroopereid, anda eneseteostus- ja täiendamisvõimalusi Eesti lauljatele. Seniseid suuremaid töid on E.W. Ferrari (1876–1948) lühiooper “Susanna saladus” (Il segreto di Susanna), mille lavastas Thomas Wiedenhofer (Saksamaa) ja lauljate juhendaja oli Toomas Kadaru.

 

Korraldajad: Corelli Music ja Opera Veto

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

www.facebook.com/operaveto

 

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail@corelli.ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin@corelli.ee

 

Aule Urb

Opera Veto

Korraldaja

Tel  55 639 652

aule.urb@gmail.com

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate