CORELLI MUSIC – Algamas on suur mõisasuvi nii Eestis kui Soomes

Pressiteade
6.05.2019
Corelli Music
 
CORELLI MUSIC – Algamas on suur mõisasuvi nii Eestis kui Soomes
 

Corelli Music alustab järgmisel nädalal suure mõisamuusika suvega, mis pakub kontserte maist augustini nii Eesti kui esmakordselt ka Soome mõisates. Sarjas “Mõisaromantika” on esimene kontsert “Mõisad ja armastus” 18. mail kell 18 suurepäraselt restaureeritud Keila-Joa lossis Schloss Fall. Kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort pakuvad kuulamiseks südamliku kava barokiaja meistrite kaunikõlalisest muusikast ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Sama kava tuleb ettekandele 28. ja 30. mail ka Soome mõisates. Küünlasäras piduõhtud kaunimate mõisate ballisaalides kordavad eelmisete aastate ülimenukaid salongikontserte.

 

Heategev kontserdisari “Eesti mõisad 2019” toimub sel suvel 8.-11. augustini neljas mõisas Eestimaa erinevates nurkades. Alates aastast 1999 igal suvel toimunud sarjas saab siis kokku süvitsi tutvustatud juba 89 Eesti mõisa. Seekord on valitud toetusmõisaks hooldekodu, mis paikneb Eesti Vabariik 100 valguses ja Vabadussõjas väga olulises Paju mõisas Valgamaal. Kontsertidel saab nautida traditsiooniliselt kaunist barokiaja muusikat, mis võis kõlada mõisates ka endistel aegadel. Kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa tutvustab oma tuntud muhedal moel kõikide mõisate ajalugu, arhitektuuri ning inimesi, kes nendega seotud alates ehitamise aegadest kuni tänapäevani.

 

“Mõisaromantika” kevadekontserdid

MÕISAD ja ARMASTUS

L, 18.05.2019 kell 18 Keila-Joa loss Schloss Fall, Harjumaa, Eesti

T, 28.05.2019 kell 18 Furuviki mõis, Parainen, Soome

N, 30.05.2019 kell 18 Alberga mõis, Espoo, Soome

 

ESINEJAD: solist kontratenor Ka Bo Chan

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Robert Staak (lauto)

 

KAVAS: Bach, Händel, Gluck, Purcell jt – barokiaja meistrite kaunikõlaline muusika ja liigutavad armastuslaulud

 

Sel elegantsel kontserdil saab nautida ajaloolises interjööris imelist barokiaja muusikat, mis seondub nii armastuse kui ka mõisatega. Armastus võib olla nii taevane kui maine, see võib kaasa tuua ülimat rõõmu, aga ka suurimat kurvastust. Kõigist neist tundeist ja emotsioonidest on tulvil kevadekontserdi kavasse valitud sädelevad muusikateosed. Suurepäraselt restaureeritud imekaunis Keila-Joa loss Schloss Fall on üks uhkemaid mõisaarhitektuuri pärle Eestis ning osa Euroopa kultuuripärandist. Kevadekontsert pakub võimaluse nautida lisaks kaunile muusikale ka imeliselt korrastatud arhitektuuripärli ja ümbritseva looduse ilu.

 

Esmakordselt jõuavad Eestis väga tuntuks saanud mõisakontserdid ka Soome. Koostöös Turu linnas paikneva agentuuriga Kuningatee Muusikud (Kuninkaantien Muusikot) toimuvad kontserdid “Mõisad ja armastus” Turu lähistel saarestikus asuvas Furuviki mõisas 28. mail ja Helsingi lähistel Espoos paiknevas Alberga mõisas 30. mail. Furuvik on eramõis, Alberga kuulub kogukonnale. Mõlemas mõisas pakutakse kontserte ja korraldatakse pidulikke sündmusi väga meeldivas ajaloolises keskkonnas. Corelli kontserdid on kui kingitus 100-aastasest Eestist 100-aastasele Soomele.

 

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

 

Corelli Music pakub aastal 2019 taas hulgaliselt kauneid kontserte, mis kõik, nagu kogu Corelli tegevus, seonduvad meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandiga. Muusikat saab nautida mõisakoolides, eramõisates, kirikutes ja endistes aadlipaleedes nii Eestis kui sel aastal ka välismaal. Samuti tähistavad kontserdid mitmesuguseid kirikukalendri ja rahvapärimuslikke tähtpäevi.

 

Lisainfo:

www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

 

Korraldaja: Corelli Music

 

Mail Sildos

Corelli Music

Kunstiline juht

Tel 5097963

mail at corelli dot ee

 

Karin Helstein

Corelli Music

Projektijuht

Tel 5811 5774

karin at corelli dot ee

Corelli Music Raua 37, 10124 Tallinn, Estonia tel/fax +372 648 5535 info at corelli dot ee                   

© Corelli Music 2004 

 

Webgate